O nás

Rodinné centrum U Marušky, z.s. bylo vybudováno jako místo, ve kterém bychom byli rádi, kdyby se propojovali generace z okolí Berounky a Litavky.
Ať už v kurzech, celoročních akcí, tak v dětské skupince.

Základní činnosti spolku jsou:

 • sdružovat laickou i odbornou veřejnost se zájmem podílet se na podpoře výchovy a vzdělávání dětí a dospělých
 • poskytovat služby a péči v rodinném centru a dětské skupině
 • zajišťovat péči o dítě bez přítomnosti rodičů
 • nabízet vzdělávací a volnočasové programy pro děti batolícího, předškolního a mladšího školního věku, školního věku, rodiče a prarodiče
 • vytvářet prostor pro vícegenerační pospolitost
 • podporovat všestranný rozvoj dětí a organizovat programy pro aktivaci rodin
 • pořádat akce pro širokou veřejnost
 • poskytovat obecně prospěšné služby v oblasti péče o děti a rodinu
 • poskytovat poradenství v oblasti potřeb rodiny
 • péče o děti za účelem zvýšení zaměstnanosti a adaptability pracovní síly, pomoc při zapojení rodičů do pracovního procesu a jejich uplatnění na trhu práce
 • navazovat spolupráci s dalšími organizacemi v komunitě, se školskými zařízeními, státními i nestátními organizacemi a orgány veřejné správy a samosprávy při naplňování těchto cílů.

Náš tým

Marie Štorková

Marie Štorková

Koordinátorka centra a vedoucí skupinky, lektorka.

Eliška Najbrtová

Chůvička.

sarka-vinsova

Šárka Vinšová

Chůvička.

Zoltán Nagy

Administrativní pracovník, údržba, dovoz.

aneta-frankova

Aneta Fraňková

Chůvička.

Petra Lojdová

Chůvička.

simona-behounkova

Simona Běhounková

Lektorka kurzu AJ

Renata Bergová

Babička Renátka.

Jiřina Pačesová

Výdej jídla.

Darja Jeništová

Darja Jeništová

Chůvička – Momentálně na rodičovské dovolené

Marie Štorková

Marie Štorková

Koordinátorka centra a vedoucí skupinky, lektorka.

Dobrý den,
jmenuji se Marie Štorková a jsem koordinátorkou rodinného centra a vedoucí skupinky. Jsem zdravotní sestra, speciální pedagog, vychovatel a maminka.

Ve školství jsem prošla profesemi od asistenta pedagoga, vychovatelky, vedoucí vychovatelky až po třídní paní učitelku prvního stupně na základní škole.

Chtěla bych pro Vás vybudovat místo, kde se budete cítit jako na návštěvě u svých nejbližších a kam se budete rádi vracet. Nabídnout vašim dětem prožít každý den jako z pohádky. Spojovat lidi napříč generacemi a nabízet vám jen ty služby a kurzy za kterými si budu pevně stát.

Jsem si vědoma, že člověk se nezavděčí všem, ale věřte mi, že všechno co budeme dělat, bude s láskou, ochotou, vstřícností a s velkým nadšením.

Eliška Najbrtová

Chůvička.

Dobrý den,
Jmenuji se Eliška Najbrtová. V roce 2015 jsem vystudovala obor pečovatelka v Praze. Poté jsem od roku 2015 do roku 2022 pracovala v Praze jako asistent pedagoga pro děti se speciálními potřebami.

Práce u dětí mě velmi naplňuje, jejich viditelné pokroky a radost naplňuje moje srdce.

Mám dvě děti.
Mám ráda: sport, práci na zahradě, čtení, cestování a učím se na ukulele.

sarka-vinsova

Šárka Vinšová

Chůvička.

Dobrý den,
jmenuji se Šárka Vinšová a jsem maminkou dvaceti měsíční Valinky. Moje cesty nejdříve směřovaly do zdravotnictví, po střední škole jsem se, ale dostala na rozcestí a nevěděla, co vlastně budu dělat. Po nějaké době hledání sebe sama jsem odjela do hotelu jako dětský animátor. Tam jsem zjistila, že práce s dětmi mě baví a že je to to, co chci dělat. Po návratu jsem nastoupila do školky, kde jsem získala mnoho zkušeností.

Za Vámi přicházím z rodičovské dovolené a moc se na Vás těším!

Zoltán Nagy

Administrativní pracovník, údržba, dovoz.

Strejdu Zoliho budete potkávat velmi často. Má na starosti drobné úpravy a opravy, dovoz, odvoz, administrativu až po záskok za tety chůvičky. Má zdravotnické vzdělání, smysl pro humor a dvě dcery.

aneta-frankova

Aneta Fraňková

Chůvička.

Dobrý den,
jmenuji se Aneta Fraňková. Vystudovala jsem ekonomickou školu a pracovala pár let v administrativě. Po mateřské dovolené jsem se rozhodla svůj profesní život zaměřit na práci s dětmi a proto jsem si doplnila vzdělání o Kurz chůvy v dětské skupině.

Jsem maminka dvou dětí a práce s dětmi mě baví a naplňuje pozitivní energií. Jsem moc ráda, že jsem dostala možnost pracovat v dětské skupině Pohádka.

Ve volném čase ráda jezdím s rodinou na výlety a sportuji.

Petra Lojdová

Chůvička.

Dobrý den.
Jmenuji se Petra Lojdová a jsem maminka dvou úžasných holčiček.

Prošla jsem si řadou různých povolání, například cukrářka ve známé cukrárně v Praze nebo manažerka pobočky italské firmy, ale nebylo to to pravé pro mě.

V roce 2016 jsem se stala maminkou a v té roli se našla. A neustále na sobě v tomto ohledu pracuji. Učím se z výchovných i nevýchovných knih a seminářů, objevila jsem kouzlo Montessori pedagogiky, benefity nošení, klíč porozumění u citlivých dětí nebo třeba tajemství nejlepší krupicové kaše :-).

Díky úžasným lidem z Rodinného centra u Marušky, jsem dostala příležitost žít svůj sen a dávat to nejlepší ze svých zkušeností i pro vaše děti.

Podporuji samostatnost, individualitu, touhu po poznání, kreativitu, ale i smysl pro lumpárny 🙂
Sama relaxuji u výtvarných činností a četby. Mám ráda výlety, zvířátka a čokoládu.

simona-behounkova

Simona Běhounková

Lektorka kurzu AJ

Dobrý den,
jmenuji se Simona Běhounková a jsem vášnivá cestovatelka, sportovkyně, čtenářka a také maminka 16 měsíčního syna.

Během svého studia na vysoké škole a pracovního života jsem měla možnost žít několik let v zahraničí a seznámit se s lidmi jiných národností a kultur a získat tak celou řadu neotřelých zážitků a nových přátelství. Během „mých výletů“ po světě byla pro mě znalost anglického jazyka velkou výhodou a poskytovala mi pocit obrovské svobody a jistoty.

V současné době jsem na mateřské dovolené a ráda bych vašim dětem pomohla získat pozitivní vztah k anglickému jazyku. V mém kurzu v RC u Marušky nečekejte prosím výuku gramatiky ani jiných akademickcýh dovedností, jsem zastáncem teorie, že škola by měla být především hrou a vést k praktickému využití. Třeba vás právě vaše dítě zanedlouho překvapí například sledováním anglických pohádek, čtením knížek nebo objednáním si zmrzliny na rodinné dovolené.

Já i můj malý pomocníček se budeme těšit na společně strávené hodiny.

Renata Bergová

Babička Renátka

Dobrý den,

jmenuji se Renata Bergová. Celý život jsem pracovala s lidmi a pro lidi právě tady v Berouně. Jsem v invalidním důchodu, což mi nebrání být stále aktivní a velice ráda jsem mezi lidmi.

Mám tři vnoučata, která mi již odrůstají, takže nabídka spolupráce u Marušky mě velmi potěšila. Především, že mohu chodit do dětské skupinky Pohádka za dětmi, kterým doufám něco hezkého předám, jako oni mě. Každý týden se na ně těším.

Jiřina Pačesová

Výdej jídla.

Dobrý den,

Jmenuji se Jiřina Pačesová. Studovala jsem obor kuchař, který jsem nedokončila z důvodu starosti o nemocnou maminku.
Jsem maminkou tří synů a miluji zvířata, děti a pořádek 🙂

Pracovní zkušenosti mám bohaté a velice jsem si chtěla vyzkoušet práci s dětmi, které mám moc ráda. Občas to u nás vypadá jako ve školce, neb hlídám děti i kamarádkám.

Jsem moc ráda, že se mi naskytla příležitost pracovat s dětmi v RC U Marušky a moc se na ně těším.

Darja Jeništová

Darja Jeništová

Chůvička - Momentálně na rodičovské dovolené